"Śnieżka. 7 krasnoludków. I dżin"

Premiera: 12 maja 2015 r. | muzyka: Janusz Łangowski, scenografia: Danuta Wolińska |
Reżyseria: Dominik Gostomski | Obsada: Julia Kurszewska, Viktoria Szopińska, Dominik Gostomski, Aleksandra Skrzyńska, Ewelina Martin, Dominika Kapiszka, Agnieszka Winkowska, Agnieszka Orłowska, Klaudia Nica, Tomasz Królikowski, Michał Meller, Mateusz Cisewski, Natalia Rudnik, Kasandra Nynca, S |
To przedstawienie, którego premiera była w wyborczą niedzielę, rozrusza największego marudę. "Śnieżka, siedmiu krasnoludków i dżin" w reżyserii Dominika Gostomskiego skrzy się humorem, miesza jak w tyglu różne konwencje teatralne i musicalowe i co najważniejsze - dzieciaki autentycznie dobrze się na tym przedstawieniu bawią!Scena pulsuje tańcem, zabawnymi dialogami, aktorskim popisem, na dodatek od czasu do czasu słyszymy piosenki, a muzyka - też z różnej bajki - podgrzewa atmosferę! Dobrze znana dzieciom opowieść o królewnie Śnieżce ma swojego narratora, którym jest sam reżyser w podwójnej roli - Dżina i Zwierciadełka.
Śnieżka grana przez Julię Kurszewską jest oczywiście śliczna, na dodatek pięknie śpiewa i budzi bardzo przyjazne uczucia widowni. Jej macocha - świetna rola Victorii Szopińskiej - to przeciwieństwo skromnego dziewczęcia - ma więcej z wampa niż z statecznej królowej. Ale mistrzostwem jest rola Łowczego, w tej roli Łukasz Sajnaj, który bawi publiczność do łez, tworząc postać trochę ciamajdy i trochę prostaczka, a jednak wrażliwego człowieka. Gagów z jego udziałem jest całe mnóstwo, łącznie z językowym wtrętem do każdej kwestii: "Kurczaki!", nieodmiennie wywołującym śmiech.
No i krasnale! One wnoszą ruch i humor na scenę! Niby podobne, a każdy inny. I okazuje się, że te krasnale nie pracują w kopalni, tylko w zespole wokalnym! W sumie dobra zabawa zapewniona. Warto się wybrać!Gazeta Pomorska, Maria Eichler
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
zdjęcia: Daniel Frymark (źródło: weekendfm)