Pinokie - Repertuar - Chojnickie Studio Rapsodyczne

Znajdź nas na Facebooku!

Pinokie

Pinokie
Premiera: Poznań, kwiecień 2006 wg S. Bennio
Reżyseria: G. Szlanga Obsada: Anna Nerlo, Justyna Podlaszewska, Michalina Jelonek, Miłka Piesik, Justyna Horobiowska, Agnieszka Szczepanek, Jarek Barton, Jeremi Chlebowicz, Aleksandra Kania

Opis:

Świat oparty jest na kłamstwie. Budzące się do życia Pinokie stopniowo przekonują się, że żeby być na topie wystarczy kłamać, a to przecież one mają we krwi, ba, są jedynymi istotami, które są (paradoksalnie) “prawdziwe’ w swoim kłamstwie, bo nie mają żadnych masek. Kiedy zjawia się Wróżka, aby pokazać im co to jest miłość, okazuje się, że w okazywaniu uczuć może być dużo fałszu pod maską prawdy i ciepła. Pinokie, co prawda dopada Sumienie, ale okazuje się, że w zestawieniu z silnym złym charakterem sumienie nie ma szans.

W kreacyjnym świecie sceny wszyscy są ostatecznie zdegradowani. Pinokie przechodzą na drugą stronę - do rzeczywistego świata widza - i gubią postać - wmieszają się w tłum podobnie kłamiących istot.

Zostaje sprawa Dżeppetta (Jeremi Chlebowicz) - ojca(?) kochanka(?) pinokii. On ukrywa się pod maską fałszu. W ostatniej scenie on również zostaje zdegradowany poprzez odsłonięcie prawdy o jego życiu.

Rozdarty między prawdą a fałszem wykrzykuje swoje wołanie o pomoc - przegraną walkę o lepszy świat. Zadaje ostateczne pytanie...

Czy Pinokie kłamią odpowiadając “największym kłamstwem świata”?

Nagrody:

  • I nagroda na II Ogólnopolskim Przeglądzie Małych form Teatralnych w Wejherowie

Zdjęcia: