Dwa festiwale - Trzy nagrody - Aktualności - Chojnickie Studio Rapsodyczne

Znajdź nas na Facebooku!

19 Lis

Dwa festiwale - Trzy nagrody

Dwa festiwale - Trzy nagrody

 

Dokładnie w momencie, kiedy starsi koledzy ze Studia grali „Romeo i...” na IV Ogólnopolskim Festiwalu WOLFRAM w Szczecinie dowiedzieliśmy się, że VIKTORIA SZOPIŃSKA grająca w spektaklu„Popatrz na Lusię” (reż. Grzegorz Szlanga) otrzymała nagrodę aktorską na XIII Ogólnopolskim Festiwalu „Luterek” w Wejherowie.

To był jedyny nagrodzony na festiwalu monodram. Cennymi uwagami dzieliło się jury, w którego skład wchodzili m.in. aktorka Teatru Dramatycznego w Warszawie - Magdalena Smalara oraz dramaturg związany z Teatrem Nowym w Poznaniu - Michał Pabian.

Spektakl powstał dzięki stypendium artystycznemu Burmistrza Miasta Chojnice.


Na IV Ogólnopolskim Festiwalu WOLFRAM w Szczecinie odbywającym się w legendarnym Teatrze Kana, przyznano 2 nagrody i 2 wyróżnienia. 
Spektakl „Romeo i...” otrzymał połowę tych nagród: 
- Nagrodę za spektakl „Romeo i...” (reż. Grzegorz Szlanga)
- Wyróżnienie aktorskie dla Dominika Gostomskiego za tytułową rolę (na zdjęciu nietypowa statuetka związana z ideą festiwalu przekazywania energii)

Warto wspomnieć, że jury na tym przeglądzie było „kompleksowe” - był tam aktor Teatru Kana Piotr Starzyński, choreograf Eliza Hołubowska, reżyser Paula Rudź,oraz krytyk teatralny Adam Karol Drozdowski.

Nasz spektakl został gorąco przyjęty też przez widownię. Cztery razy aktorzy wychodzili do wspaniałych braw. To już siódma nagroda dla tego spektaklu.