Błażej - Najlepszym Aktorem i podsumowanie - Aktualności - Chojnickie Studio Rapsodyczne

Znajdź nas na Facebooku!

26 Lis

Błażej - Najlepszym Aktorem i podsumowanie

Błażej - Najlepszym Aktorem i podsumowanie

 

Miło nam zakomunikować, że na jednym z najbardziej prestiżowych festiwali - WINDOWISKU w Gdańsku, Błażej Tachasiuk zdobył Nagrodę dla Najlepszego Aktora festiwalu. ????

Na tym festiwalu przyznaje się zwyczajowo 3 nagrody: dla najlepszego aktora, spektaklu, i reżysera. 
Tej nagrody brakowało nam do kompletu ;)
Szlanga dostał dla najlepszego reżysera za "Dzieło Sztuki", "Bon Voyage" (z Łukaszem Sajnajem) za najlepszy spektakl, i teraz mamy nagrodę dla Najlepszego Aktora. 
Warto wspomnieć, że w jury zasiadało m.in. dwóch doskonałych reżyserów: dyrektor Teatru Polskiego w Poznaniu Paweł Szkotak, i reżyser Teatru Wybrzeże Adam Nalepa. 
To już szósta ogólnopolska nagroda za "Kazanie XXI".

Wczoraj zakończyliśmy wojaże festiwalowe. Czas na podsumowanie tego roku pod kątem festiwali: 
Byliśmy na 8 festiwalach (Szczecin, Gdańsk, Warszawa, Wejherowo, Wołomin, Słupsk, Niemcy) ogólnopolskich, dostaliśmy 10 nagród za 4 tytuły repertuarowe ("Romeo i...", "Kazanie XXI", "Popatrz na Lusię", "Dziecko dla początkujących"). Nie było festiwalu, na którym Studio nie dostałoby nagrody. To nie jest najważniejsze, ale to dobrze, że mocno istniejemy na teatralnej mapie Polski.

Spektakle takie jak "Kazanie XXI" powstały (z braku sceny) w biurze bez sprzętu technicznego. Czekamy już na próby w nowym obiekcie.