Repertuarowy dla dzieci! - Aktualności - Chojnickie Studio Rapsodyczne

Znajdź nas na Facebooku!

10 Mar

Repertuarowy dla dzieci!

Repertuarowy dla dzieci!

Spektakl dla dzieci "Niedźwiedź i Masza, czyli gdzie moja kasza"

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza 10 marca o godz. 12:00 na spektakl Teatru Tęcza ze Słupska, który pokaże przedstawienie lalkowe "Niedźwiedź i Masz, czyli gdzie moja kasza".

Zastanawialiście się kiedyś jak wyglądało pierwsze spotkanie Maszy z Niedźwiedziem? Czy to ona trafiła do lasu, czy może Niedźwiedź zabłądził do ludzkich sadyb… Opowiemy wam tę historię… By móc to zrobić Tęcza sięgnęła do źródeł, czyli do rosyjskich baśni, na podstawie których tekst opracowała Marta Guśniowska.

Tekst: Marta Guśniowska
Reżyseria: Michał Tramer
Scenografia: Olga Ryl-Krystianowska
Muzyka: Tomasz Giczewski
Obsada: Joanna Stoike-Stempkowska, Ilona Zaremba, Maciej Gierłowski, Mikołaj Prynkiewicz

"Niedźwiedź, wspaniale animowany przez Macieja Gierłowskiego i Mikołaja Prynkiewicza, jest jedną z najsympatyczniejszych lalek, jakie widziałam w ostatnim czasie w teatrze dziecięcym. Ogromny, górujący nad malutką Maszą i swoim kształtem natychmiast zmuszający nie tylko dziecięcą część widowni do spontanicznych westchnień pod tytułem „O!” i „Wow!”. Niedźwiedź – jak się przypadkiem okazuje – pasjonat myśli filozoficznej, wcale nie cieszy się na widok niespodziewanego dzikiego lokatora. I to nie tylko z powodu frustrującego zniknięcia kolacji. Dziewczynka burzy ład jego poukładanego istnienia (jedzenie, spanie, straszenie ludzkich intruzów, jedzenie, spanie, leśne wędrówki…), dekonstruuje nieproszona sielankową niedźwiedzią samotnię. Ale że Niedźwiedź posiada wysoko rozwinięte morale, mała Masza musi ponieść surowe konsekwencje swojej ignorancji w formie przymusowego survivalu w niedźwiedziej chacie. Wiadomo, „kto babci nie słucha, ten tak ma”.
Anna Jazgarska Portal Teatralny.pl

Niedziela 10 marca, godz. 12:00
Sala widowiskowo-kinowa Chojnickiego Centrum Kultury