Wymiana doświadczeń - Chojnickie Studio Rapsodyczne

Znajdź nas na Facebooku!

Wymiana doświadczeń

Projekt ma na celu zbudowanie wspólnej platformy teatralnej.

Chcemy zjednoczyć siły i dać zepsołom działającym w powiecie chojnickim i nie tylko możliwość wystąpienia na profesjonalnej scenie. Tym samym wymieniać się doświadczeniami teatralnymi.

XV odsłona: 14 i 15 września - Tuchola - Chojnice

XIV odsłona: 9 maja (sobota) godz. 19.00

XIII odsłona: 16 marca (piątek) godz. 18.00

XII odsłona: 11 czerwca (sobota) godz. 18.00

XI odsłona: 12 grudnia (czwartek) godz. 19.00

X odsłona: 27 listopada (czwartek) godz. 19.00

 IX odsłona: 22 maja (czwartek) godz. 19.00


VIII odsłona: 6 marca (czwartek) godz. 19.00

VII Odsłona: 24 kwietnia (środa) o godz. 19.00


Diablo i Makbet w ChDK!

24 kwietnia (środa) od godz. 19:00 w ramach projektu „Wymiana Doświadczeń” Chojnicki Dom Kultury zaprasza na dwa spektakle: „Diablo” w wykonaniu Tucholskiego Studia Artystycznego oraz „Makbet” w wykonaniu Chojnickiego Studia Rapsodycznego.

Przygotowaniem sztuki „Diablo” zajęło się Tucholskie Studio Artystyczne, na które składają się trzy grupy aktorskie: Kabaret Sanatorium działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku, Teatr Masque oraz Teatr Skawanter działające pod reżyserią Wojciecha Ziółkowskiego. Sztuka wprawia w zadumę i zmusza do refleksji doszukując się sensu życia. Traktuje ona o tym, co jest naprawdę istotne w życiu. Prezentowany Diabeł, pomaga uratować miasto przed pożarem. Ukazana rzeczywistość stanowi alibi dla tego co dzieje się we śnie. Można zadać pytanie „po co toczy się walka o życie skoro prawdziwym wybawieniem jest śmierć?” Skoro to, co jest nie istnieje naprawdę to niepotrzebnie zabiegamy o to, na czym nam zależy. Po obejrzeniu sztuki „Diablo” prawdopodobnie zechcemy jeszcze raz zastanowić się nad tym co ważnego posiadamy w swoim życiu.

Obsada: Diablo - Zdzisław Wesołowski, Urzędnik - Edmund Gabrych, Pielęgniarka - Arleta Nowak. Muzyka, światło, efekty specjalne - Tomasz Kotowski. Film - Piotr „Koza” Kozłowski. Zdjęcia - Paulina Łapka. Scenariusz i reżyseria - Wojciech Ziółkowski.

Spektakl „Makbet” Chojnickie Studio Rapsodyczne zaprezentuje w ramach projektu edukacyjnego "Młodzież kontra...". Przedstawienie dotyka istoty kobiety - przewrotności jej natury, a także wyraźnie nadaje jej charakter artystki, która sama decyduje o kształcie swojego świata. Cóż zrobi Makbet kiedy jego kontekst dotychczas zmaterializowany w postaci jego żony zniknie? Na to pytanie odpowie spektakl, starannie dopracowany w szczegółach gry aktorskiej, a także oprawy muzycznej i artystyczno-plastycznej.

Obsada: Lady Makbet - Aleksandra Meller, Makbet - Dominik Gostomski, Czarownice - Ewelina Martin, Viktoria Szopińska, Martyna Litwin, Klaudia Buszek. Scenariusz i reżyseria - Grzegorz Szlanga.

 

VI Odsłona: 10 lutego (niedziela) o godz. 18.00

"Sekret" Chojnicka Grupa Pat

"Ich pięć, czyli krótka historia pewnego girlsbandu" zespół teatralny z Gimnazjum w Nowej Cerkwi

"Bóg się rodzi" Chojnickie Studio Rapsodyczne

Spektakl pod tytułem „Sekret” jest spektaklem profilaktycznym programu Profilaktyka a Ty. Pokazuje, czym są narkotyki, co robią z człowiekiem i w jaki sposób działają. Przedstawienie dotyczy ludzi młodych, ale w szczególności rodziców. Co dają narkotyki? Dlaczego człowiek po nie sięga? Jakie są tego konsekwencje? Oto pytania, na które odpowie Chojnicka grupa PaT.

Chojnicka grupa PaT powstała 31 sierpnia 2012 roku. Składa się z młodzieży pasjonującej się teatrem w wieku od 16 do 18 lat. Każdy w grupie jest ważny, jednostkowy, wszyscy razem jesteśmy rodziną. W naszych działaniach mamy poparcie policji, pani inspektor Magdaleny Stolp, Ośrodka Profilaktyki Rodzinnej, który udostępnia nam salę w celu prób, wspiera nas również Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej razem z Samorządnym Centrum Młodzieżowym, dzięki któremu istniejemy, tam rozpoczęliśmy swoje działania i tam mieliśmy pierwsze warsztaty teatralne.
W niedalekiej przyszłości planujemy kilkakrotnie pojawić się na scenie. Opiekunem zespołu jest Marta Wojciechowska.

Spektakl "Ich pięć czyli historia pewnego girlsbandu" według scenariusza Sebastiana Banaszczyka jest zabawną historią z morałem. Grupa nastolatek szuka sposobu na spędzenie wolnego czasu.  Zespołem Teatralnym z Gimnazjum im. 18 Pułku Ułanów w Nowej Cerkwi kieruje doświadczony i nagradzany wielokrotnie reżyser Emilia Piątek. Oprawa muzyczna: Piotr Stepniak.

Spektakl "Bóg się rodzi" rozgrywa się w zamkniętej społeczności ludzi bezdomnych. Odkrywają oni przed nami swoje życia kiedy odnajdują dziecko na śmietniku. Historia ta jest pełna zwrotów akcji i niespodziewanych rozwiązań. Najmłodsi adepci Studia Rapsodycznego mają szansę pogłębić swoje umiejętności aktorskie w tej ascetycznej historii korelującej z narodzinami Chrystusa. Spektakl powstał na podstawie scenariusza Marii Cyganowicz, a reżyserem jest Grzegorz Szlanga.

V odsłona: 21 listopada - Balbina z Sępólna Krajeńskiego, Warsztaty Aktywności Twórczej Kilimandżaro, Dom Pomocy Społecznej w Chojnicach, Uniwersytet Trzeciego Wieku z Tucholi

IV odsłona: 6 czerwca - Teatr A CO TAM z Lubiewa; Grupa Prawie Teatralna z gimn.nr3 w Chojnicach; Chojnickie Studio Rapsodyczne

III odsłona: 3 maja - Teatr SKAWANTER z Tucholi oraz Chojnickie Studio Rapsodyczne

II odsłona: 19 stycznia - Teatr Masque z Tucholi oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach

I odsłona:  18 grudnia - "Za Młodzi" gimnazjum nr 2 w Chojnicach, Dom Pomocy Społecznej w Chojnicach, Chojnickie Studio Rapsodyczne