"Nic nas tu nie trzyma" w ramach repertuarowego - Aktualności - Chojnickie Studio Rapsodyczne

Znajdź nas na Facebooku!

21 Kwi

"Nic nas tu nie trzyma" w ramach repertuarowego

"Nic nas tu nie trzyma" w ramach repertuarowego

Nic nas tu nie trzyma” to realizacja dramatu Marka Branda inspirowanego powieścią „Pamiętniki Adama i Ewy”, którą napisał Mark Twain w 1906 roku. Twain w sposób humorystyczny ukazał losy naszych prarodziców od momentu stworzenia aż do momentu wygnania z Raju.

Marek Brand w swoim dramacie kładzie większy nacisk na relacje, jakie zachodzą pomiędzy naszymi bohaterami. Mówi o rodzącym się jednym z najsilniejszych uczuć w relacji ludzi – miłości. Akcja sztuki dzieje się w ogrodzie, którego właścicielem jest tajemniczy Pan. Czy Pan to Bóg? Czy losy naszych bohaterów są zdeterminowane kaprysami tajemniczego Pana? Marek Brand przedstawia własną, czasami nostalgiczną, ale nie pozbawioną humoru wersję Księgi Rodzaju.

Tę lekką, zabawną, ale też wzruszającą minipowieść Twain pisał, kiedy jego ukochana żona Olivia była śmiertelnie chora. Opowiadając historię stworzenia świata, opowiadał o sobie i o swojej żonie. Być może dlatego Adam i Ewa to postacie żywe, pełne temperamentu, autentyczne, czuć więź między bohaterami, wzajemną miłość. Historia, którą zobaczymy, niewiele ma wspólnego z biblijną opowieścią, poza nawiązaniem do pobytu pierwszych rodziców w Rajskim Ogrodzie oraz wygnaniem ich z tego ogrodu.

Tekst i reżyseria:
Marek Brand
Obsada:
Ewa – Ewa Dziedzic
Adam – Marek Brand
Muzyka:
Paweł Zagańczyk
Konsultacje scenograficzne:
Anna Molga

Aula Szkoły Podstawowej nr 1, ul. 31 Stycznia 21